Reklam İzleyerek Para Kazanma Siteleri 2023

Reklamlar can sıkıcıdır ve elimizden geldiğince reklamları atlama eğilimindeyiz. Peki ya size reklam izleyerek para kazanmanın mümkün olduğunu söylesek?

Araştırmalar, ortalama bir kişinin her gün yaklaşık 5,000 reklam gördüğünü göstermiştir. Bu çok fazla potansiyel gelir demektir. Bazı platformlar, reklamları izleyerek para kazanmanıza izin verir. Aslında, bu firmaların iş modelleri bununla ilgilidir. Bu boş iş gibi görünse de, aslında az da olsa para kazanmanın meşru bir yoludur. İnternetten para kazanma yolları ile ilgili kılavuzu da incelemeyi unutmayın.

Peki reklam izleyerek nasıl para kazanılır ve şirketler neden reklam izlediğiniz için size para öder? Aşağıda detaylıca anlattık.

Firmalar Neden Reklam İzlediğiniz için Size Para Öder?

Reklam geliri modeli basittir. Normal bir senaryoda, işletmeler, reklamlarını arama sonuçlarında ve web sitelerinde yayınlamak için Google Ads gibi platformlara ödeme yapar. Bu platformlar, reklamları hedeflenen kitleye gösterir. Bu modelin sorunu, insanların reklamlardan tiksinmesidir. Ayrıca Facebook gibi platformlar, reklamları ilgili kullanıcılara göstermek için bu kullanıcıların kişisel verilerinden yararlanır. Bu nedenle birçok insan tarayıcılarında reklamların görüntülenmesini engelleyen araçlar kullanır.

Artık şirketler, reklam gelirlerinin bir kısmını reklamları izleyen kullanıcılara verdikleri yeni bir iş modeli geliştirdiler. Bu şekilde, platformlar reklamlarla daha fazla etkileşimi garanti edebilir ve kullanıcılar da reklam izleyerek para kazanabilir.

Reklam İzleyerek Para Kazanabileceğiniz 10 Site

Reklam izleyerek para kazanma sitelerinin hepsi güvenilir değildir. Bu yazıda, uzun zamandır hizmet veren kaliteli platformlardan bahsettik. Reklam izleyerek para kazanmak için kullanabileceğiniz 10 platform aşağıda listelenmiştir:

  • Swagbucks
  • InboxDollars
  • AdWallet
  • MyPoints
  • QuickRewards
  • Earnably
  • Nielsen
  • Ibotta
  • iRazoo
  • You-Cubez

Swagbucks

Swagbucks, para kazanmanın çeşitli yollarını sunan popüler bir ödül ve cashback sitesidir. Video reklamları izleyerek, anketlere katılarak, online alışveriş yaparak puan kazanabilirsiniz. Bu anketler, oyunlar ve videolar sıradan değildir, bu nedenle zamanınızı boşa harcıyormuş gibi hissetmezsiniz. Kazandığınız puanları hediye kartları için kullanabilirsiniz, isterseniz de paraya çevirerek PayPal üzerinden çekebilirsiniz.

InboxDollars

InboxDollars, videoları izlemeniz, anketlere katılmanız ve diğer görevleri yerine getirmeniz için size ödeme yapan bir web sitesidir. Nasıl çalıştığı ve para kazanmak için neler yapabileceğiniz açısından Swagbucks’a oldukça benzer.

2000 yılından bu yana, InboxDollars müşterilerine ödül olarak 8 milyon doların üzerinde ödeme yapmıştır, ve bu da onu, reklamları izleyerek ve listelenen belirli görevleri yaparak para kazanmak için güvenilir ve yaygın olarak kullanılan bir başka web sitesi haline getirmiştir.

AdWallet

AdWallet, üyelerine şu ana kadar 1 milyon dolardan fazla ödeme yapan, sektörde yeni bir firmadır. Tarayıcı üzerinden direkt Adwallet’ın sitesinde reklam izleyerek para kazanabilirsiniz.

Ödemeler fena değildir, ancak hem reklamların sayısı hem de para kazanabileceğiniz yöntemler açısından seçenekler sınırlıdır. AdWallet, video reklamları izleyerek ve ardından bu reklamlar hakkında kısa anketler doldurarak para kazanma platformudur. Bu platform her görev için ne kadar kazanacağınızı size önceden söyler.

MyPoints

MyPoints, reklamları izleyerek ve bir dizi başka görevler yaparak para kazanabileceğiniz platformdur. Üye olduğunuzda size 10 dolar hediye verir. Para çekme işlemleri Amazon veya Visa hediye kartları aracılığıyla yapılabilir, bu da size alışverişlerinizi yaparken tasarruf yapma fırsatı verir.

MyPoints 1996’dan beri kullanıcılara ödeme yapmaktadır, ve bu da onu reklam izleyerek para kazanma olanağı sunan ilk sitelerden biri yapmaktadır.

QuickRewards

2002’den beri faaliyet gösteren QuickRewards, internette çeşitli görevler yaparak para kazanabileceğiniz bir platformdur. Ayrıca puanlarınızı Amazon, Walmart, Disney, Target dahil olmak üzere 30’dan fazla farklı firmada geçerli hediye kartları almak için kullanabilirsiniz.

Earnably

Hızla popülerlik kazanan Earnably, Amazon, Xbox Live, Airbnb ve Domino’s gibi markalarla işbirliği yapmaktadır. Earnably platformunda reklam izleyerek, anket doldurarak, çeşitli görevler yaparak para kazanabilirsiniz.

Nielsen

Nielsen, bu listedeki diğer sitelerden biraz farklıdır. Nielsen platformunda TV izleyerek ve cihazlarınızı düzenli olarak kullanarak para kazanabilirsiniz. Nielsen platformunun web sitesi yoktur, akıllı telefonunuza veya bilgisayarınıza Nielsen uygulamasını yüklemeniz gerekiyor.

Ibotta

Ibotta, diğer reklam izleme platformlarından biraz farklı çalışıyor. Bu aslında cashback uygulamasıdır ve internet üzerinden yaptığınız her satın alma işleminde %30’a varan cashback fırsatı sunar. Yalnızca reklam izlemek yerine, kampanyalar ile ilgili video reklamları izleyerek alışveriş işlemlerinden tasarruf etmenin yollarını keşfedebilirsiniz.

iRazoo

Kullanıcı dostu arayüzü ile iRazoo, reklam izleyerek para kazanmanızı sağlayan en popüler sitelerden biridir. Ve bu sadece video reklamlar ile sınırlı değildir. Oyun oynamak, uygulama indirmek, anket doldurmak gibi çeşitli görevleri yaparak iRazoo sitesinden para kazanabilirsiniz.

You-Cubez

You-Cubez, video izlemeniz vb. görevleri tamamlamanız için size kripto para biriminde (BTC, LTC, ETH vs…) ödeme yapan bir platformdur.

You-Cubez ayrıca davet ettiğiniz arkadaşlarınızın kazandığının %15’ini size ödeyen bir davetiye sistemine sahiptir. Yaklaşık bir milyon üyesi olan You-Cubez, on yılı aşkın bir süredir güvenilir bir platform olarak hizmet sunmaktadır.

Gizem Özdemir

Gizem Özdemir yatırımcı ve iş kadınıdır. Harvard Business School mezunu olan Gizem 1981 yılında Lüksemburg'da doğdu. 2005 yılında mezun olduktan sonra Credit Suisse'te finansal analist olarak çalışmaya başladı. 5 sene sonra Rothschild & Co şirketinde finansal planlama uzmanı olarak kariyerine devam etti. Finans sektöründe edindiği bilgi ve deneyim sayesinde 2018 yılında Lihtenştayn'da ortağı ile Özdemir & Cohen adında finansal danışmanlık şirketini kurdu. İnsanlara yardımcı olmak için iş dünyası ve finans ile ilgili bilgilerini Tigfy.com sitesinde paylaşmaktadır.

Yorum yapın